Gemeenten, waterschappen en provincie nemen de verantwoordelijkheid om gezamenlijk te komen tot een RES. Voorzitterschap ligt bij Peter van der Wiel, wethouder Boxtel. Hij is bestuurlijk trekker voor de regio Noordoost Brabant.
Ook in onze regio Noordoost Brabant werken we daaraan met 16 gemeenten. Samen brengen we met een RES de volgende kansen in kaart:
Want, het klimaat verandert. Fossiele brandstoffen raken op. De gevolgen hiervan op ons en onze leefomgeving beginnen steeds meer zichtbaar te worden. Daar willen we wat aan doen.
Het proces van de RES bestaat uit drie fasen:
Alle 16 gemeenteraden van de regio Noordoost Brabant zijn akkoord met de startnotitie voor de Regionale Energiestrategie (RES). Deze startnotitie is het startschot voor het opstellen van de RES en beschrijft de stappen om te komen tot deze strategie.